بوطیقا

کارگاه مطالعه و بررسی داستان و فیلم

بوطیقا

کارگاه مطالعه و بررسی داستان و فیلم

طبقه بندی موضوعی

مسابقات داستان‌نویسی خلاق، زیر نظر مجموعه بوطیقا (خانه ادبیات داستانی) اداره می‌شود و در سری جدید مسابقات، قصد دارد از نویسندگان دعوت کند تا با توجه به تصویری که هر ماه انتخاب می‌شود، تا سی روز پس از انتشار تصویر، داستان کوتاه بنویسند.

دبیر اجرایی مسابقه: -

دبیر بخش عکس: شیوا خادمی


لطفا به نکات زیر توجه کنید:

-> داستان‌نویسی برای عکس، به معنای این است با توجه به تصویر هر ماه، ماجرایی خلاقانه همراه با تعلیق و درگیری بوجود آورید. صرفاً فضاسازی ساده و توصیف فضای عکس، مد نظر بوطیقا نیست.

-> نویسنده مجبور نیست در داستانش، دقیقا تمام چیزهایی را که در عکس می‌بیند استفاده کند. ممکن است تصویر یک کودک سیاه‌پوست، ذهن نویسنده را به سمت خلق یک شخصیت تخیلی ببرد؛ و یا حتی داستانی درباره‌ی سنین بزرگسالی کودک سیاه‌پوست بسازد. ذهن‌تان قرار نیست به چیزی که عیناً می‌بینید محدود شود، بلکه به تخیل‌تان اجازه دهید زوایای مختلف را در نظر بگیرد، تا کار خلاقانه‌ی بوجود آید.

->  برای هر تصویر، یک ماه مهلت در نظر گرفته شده است. پس از آن، آثار توسط تیم داوری مقدماتی بررسی شده و پنج اثر برتر توسط سه داور نهایی امتیازدهی خواهد شد، داوران نهایی، متشکل از یک منتقد داستان، یک عکاس و برنده‌ی دوره‌ی گذشته مسابقه خواهد بود. 

->   حجم داستان‌ها باید بین 500 تا 3000 کلمه باشد.

->  هر دوره، به نویسنده‌ی برتر، مبلغ یک میلیون ریال اهدا خواهد شد.

->  همراهان عزیز می‌توانند، داستان‌های هر دوره را با توجه به تاریخ مشخص شده، در فایل word به ایمیل زیر ارسال کنند.

 [Newbutiqa @ [Gmail] . [com

->  هرگونه استفاده از تصاویر انتخابی اعم از انتشار کاغذی و اینترنتی ملزم به اجازه عکاس اثر می‌باشد. برای دریافت اجازه و یا خریداری عکس‌ها به ایمیل مسابقه نامه بفرستید.برای مشاهده‌ی تصاویر مسابقه و برندگان هر دوره، روی لینک زیر کلیک کنید.

مسابقه عکس نوشت برتر